Haber

Şanlıurfa’da Akpınar İlköğretim Okulu’nu Ziyaret Eden Mahmut Tanal: “Birleştirilmiş Ders Kabul Etmeyeceğiz. Düzelteceğiz”

CHP Şanlıurfa Milletvekili Adayı Mahmut Tanal, Şanlıurfa’da gittiği bir okulun hijyen sorununa ve birleşik sınıf uygulamasına dikkat çekerek, “Bu sorunu gidereceğiz. Buraya güzel bir okul yapacağız. Zaten okulunuz yetersiz. O tuvaleti gördük. … Türkiye’de her köye bir okul yapacağız.” “Her köye öğretmen atayacağız. Bu tür birleştirilmiş sınıfları kabul etmeyeceğiz. Birinci sınıfın öğretmeni farklı, ikinci sınıfın öğretmeni farklı, üçüncü sınıfın farklı, dördüncü sınıfın öğretmeni farklı olacak.” söz konusu.

CHP Şanlıurfa Milletvekili Adayı Mahmut Tanal, Şanlıurfa Karaköprü’nün Akpınar Mahallesi’nde görüştüğü vatandaşların sorunlarını dinledi. Kendisine eşlik eden heyet ile Akpınar İlkokulu’na giden Tanal, öğrencilerin birleştirilmiş sınıflarda eğitim gördüğünü ve okulda hijyen sorunu olduğunu belirterek, Tanal’ın “düzelteceğiz” sözü verdi.

ÖĞRENCİ: ÖĞRETMENİMİZ ÇOK Yorgun

CHP Şanlıurfa Milletvekili Adayı Mahmut Tanal’ın üşüdüğü için montunu giydirdiği kız öğrenci, aynı sınıfta 1., 2., 3. ve 4. sınıf öğrencilerine aynı anda ders veren öğretmenlerinin çok iyi olduklarını söyledi. çok sınıflı uygulamada yorgun.

“DÜZELTECEĞİZ, HER SINIFIN ÖĞRETMENİ FARKLI OLACAK”

Bunun üzerine Tanal, “Bu sorunu çözeceğiz. Buraya uygun bir okul yapacağız. Sizin okulunuz yetersiz. O tuvaleti de gördük. Türkiye’de her köye okul yapacağız. Her köye bir öğretmen atayacağız.” .Bu tür birleştirilmiş dersleri kabul etmeyeceğiz.Birinci sınıf öğretmeni ayrı, ikinci sınıfın öğretmeni ayrı, üçüncü sınıfınız ayrı, dördüncü sınıfınız ayrı olacak’ dedi. Bir istekleri olup olmadığı sorulduğunda “hayır” diyen Tanal, “İyi bir eğitim istemiyor musunuz?” her ders için bir öğretmen mi istiyorsunuz?, “Tablet, internet, bilgisayar istemiyor musunuz?”

cayirovaajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu