Haber

Kızılay’ın 12 sosyal marketi afetzedelerin hizmetinde

ANKARA (İGFA) – Kızılay, bu kadar geniş etki alanına sahip bir alanda vatandaşların gıda ve tüketim eserlerine daha kolay ulaşabilmesi için toplam 12 adet sosyal market açmayı ve depremzedelere eserleri ücretsiz olarak dağıtmayı planlıyor. Şu anda 4 ilde 5 market hizmet vermeye başladı.

10 ili yerle bir eden depremin verdiği hasar onarılırken, Kızılay da yaptığı birçok yardımın yanı sıra afetzedelerin gıda ve hijyen malzemeleri gibi günlük ihtiyaçlarının karşılanması için sosyal market seferberliği başlattı.

Adıyaman, Malatya, Osmaniye ve Gaziantep/İslahiye’de 5 sosyal market faaliyete geçerken, afetzedeler ihtiyaç duydukları eserleri bu marketlerden ücretsiz olarak alabilecek.

Açılan sosyal marketlere ek olarak, hafta sonuna kadar afete maruz kalan diğer illerde 6 sosyal market daha açılacak. Çadır kentlerde ve merkez noktalara yakın bölgelerde afetzedelerin kolay ulaşımı için pazarlar açıldı.

Halihazırda 4 ilde açılan 5 sosyal markette; Bay, Bayan ve Çocuk Giyim, Gıda kolileri ve/veya gıda malzemeleri (bulgur, pirinç, kek, süt, yağ vb.), Hijyen kutusu ve/veya hijyen gereçleri (bez, şampuan, tuvalet kağıdı, peçete) bulunmaktadır.

Kızılay, Kamu Kurum ve Kuruluşları ile işbirliği içinde koordineli bir şekilde Halk Pazarlarında afetzedelere dağıtım yapmaktadır.

Kızılay gönüllüleri pazarlarda görev alıyor.

Pazarlar günün büyük bölümünde gönüllüler bazında açık olacak.

uskudarhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu