Haber

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Kahramanmaraş’taki çadırkenti ziyaret etti

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, depremin merkezi Kahramanmaraş’taki çadırkenti ziyaret etti.

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi yerleşkesinde kurulan çadırlarda kalan vatandaşlarla bir araya gelen Erbaş, çocuklara hediyeler dağıttı.

Yaptığı incelemelerin ardından gazetecilere açıklama yapan Erbaş, depremin ilk günü Kahramanmaraş’a geldiğini ve kentteki manzarayı görünce çok üzüldüğünü söyledi.

Devletin hızlı bir şekilde enkaz kaldırma, ihtiyaçların karşılanması ve barınaklar yapılması için adımlar attığını anlatan Erbaş, “Diyanet İşleri Başkanlığı olarak arama kurtarma çalışmalarından defin işlerine kadar bölgede 20 bine yakın öğretmenle yoğun bir şekilde çalıştık. Şimdi çadır ve konteyner kentlerde aktivite merkezleri ve çocuk sınıfları açmaya çalışıyoruz. söz konusu.

TDV deprem bölgesine 1300 tır yardım ulaştırdı

Erbaş, ihtiyaca cevap verecek kadar derslik açarak konteyner ve çadır kentlerde faaliyet göstermeye çalıştıklarını ifade etti.

Manevi destek için binlerce çalışanı deprem bölgesine görevlendirdiklerini belirten Erbaş, şunları kaydetti:

“Deprem bölgesindeki öğretmenlerimiz çadırlarda ve konteyner kentlerde hem çocuklarımıza eğitimler veriyor, hem faaliyetler yürütüyor hem de beyin sarsıntısı geçiren vatandaşlarımıza manevi destek olmaya çalışıyor. Diyanet Vakfı (TDV) olarak Anadolu’nun çeşitli yerlerinde hem sıcakkanlı hem de samimiyiz”Bugüne kadar deprem bölgesindeki vatandaşlarımıza hem yemek servisinde hem de giyim noktasında bin 300 tır yardım ulaştırmaya çalıştık. Portatif mutfaklarımız ve yemek araçlarımız hizmet vermeye devam ediyor.”

Erbaş, defin işlemlerinin bitmek üzere olduğuna inandıklarını ve kısa sürede devletin yapacağı kalıcı konutlarla vatandaşların evlerine döneceğini ifade etti.

haberluleburgaz.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu