Yaşam

Genç Yıldızlar İş Sanat’ta Parlıyor

İş Sanat’ın genç müzisyenlere sahne deneyimi kazandırmak ve sanat hayatına ilk adımlarını desteklemek amacıyla düzenlediği, Parlayan yıldızlarkonserler İş Kuleleri Salonuiçinde devam ediyor. 23 Ocak Pazartesi günü saat 20.30’da gerçekleşecek konserde Özgür Deniz Akalın (piyano) ve Özberk Miraç Sarıgül (gitar) seslendirecek.sahne alacak.

Ücretsiz konserlere katılmak için Biletix’ten rezervasyon yaptırılabilir.

Müzik kariyerine 2006 yılında Mersin Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda piyano ile Can Çoker ile başlayan Özgür Deniz Akalın, Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası, Mersin Devlet Opera ve Bale Orkestrası ile solist olarak konserler verdi. Akdeniz Oda Müziği Yarışması’nda farklı setlerle birincilik ve ikincilik ödüllerini kazandı. İdil Biret, Gülsin Onay, Emre Elivar, Muhiddin Dürrüoğlu ve daha birçok ustanın masterclass’larına katılan Akalın, Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Yüksek Lisans programında Gökhan Aybulus ile çalışmalarına devam ediyor.

Akalın, konserde Enrique Granados, Bela Bartok, Arno Babadjanian ve Nikolai Kapustin’in eserlerini seslendirecek.

Parlayan Yıldızlar konserinde sahne alacak olan bir diğer genç sanatçı Özberk Miraç Sarıgül, müzik eğitimine 2010 yılında klasik gitar eğitimi alan Soner Egesel ile başladı.

Genç müzisyen, Leo Brouwer, Marco Socias, Pepe Romero gibi birçok sanatçının ustalık sınıflarına katıldı. Uluslararası yarışmalarda başarı elde eden sanatçı, “Under 18; Yılın Genç Müzisyeni ödülüne layık görüldü. 2019 yılında Lions Avrupa Müzik Yarışması Türkiye finalinde birinci seçilen Sarıgül, aynı yıl Tallinn’de düzenlenen yarışta “Avrupa’nın en iyi gitaristi” seçildi. 2021 yılında “Eurostrings” sanatçısı seçildi ve ilk ve tek Türk sanatçı olarak Avrupa turnesine çıktı.

Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi 4. sınıf öğrencisi olan Sarıgül, eğitimine Kağan Korad ile devam etmektedir.

Özberk Miraç Sarıgül, İş Sanat’ın Shining Stars konserinde Francisco Tárrega, Ariel Ramirez, Mauro Giuliani, Astor Piazzola, Mathias Duplessy’nin eserlerini seslendirecek.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

haber-tutak.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu