Haber

Ahmet Çolakbayraktar’dan yıkım kontrolü

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Depremin ardından Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü tarafından ‘ağır hasarlı’ olduğu bildirilen Barbaros Mahallesi’ndeki Avukat Ahmet Ulucan İlk ve Ortaokulunun bir bloğu iş makineleriyle yıkıldı. Kocasinan Belediyesi Fen İşleri ve Temizlik Müdürlüğü’ne bağlı grupların çalışmalarını Kocasinan Kaymakamı İlhan Abay ile birlikte inceleyen Önder Çolakbayrakdar, okulun hasarlı bir bloğunun çevresinde güvenlik önlemi alındığını ve kontrollü bir şekilde yıkıldığını vurguladı. biçim. Önder Çolakbayrakdar, diğer bloklarda eğitim ve öğretimin bugünden itibaren devam edeceğini belirterek; “Çok şükür deprem anında bir olumsuzluk olmadı. Yıkım işi biten kısmın çevresini düzenliyoruz. Okulu öğrencilerimiz için hazır hale getiriyoruz. Bugünden itibaren eğitim ve öğretim diğer bloklarda da devam edecek.”

Başkan Çolakbayrakdar daha sonra Fevzioğlu Mahallesi’ndeki Nurdoğan Camii’nin minaresindeki yıkım çalışmasını inceledi. Önder Çolakbayrakdar, “Depremden etkilenen binaların olduğu noktalarda yıkım çalışmaları devam ediyor. Depremin ardından ‘ağır hasarlı’ olduğu bildirilen Fevzioğlu Mahallesi’ndeki Nurdoğan Camii’nin minaresi Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü tarafından güvenlik önlemi alınarak çevresi kontrollü bir şekilde yıkılıyor. Geçen hafta depremde hasar gören iki camimizin minareleri yıkıldı. Bugün Fevzioğlu Mahallesi’ndeki Nurdoğan Camii’nin minaresinde çalışmalar devam ediyor. Millet olarak bu feci günleri birlik ve beraberlik içinde geride bırakacak, tüm yaraları hep birlikte saracağız. Allah milletimizi ve vatanımızı her türlü afetlerden korusun.

Muayenelerde vatandaşlarla sohbet eden Önder Çolakbayrakdar, çocuklarla yakından ilgilenerek onlara çeşitli ikramlarda bulundu.

odemisajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu